Czas zmian seriale-asd

Tutaj możesz zamieścić krótkie informacje i ciekawostki, dotyczące seriali telewizyjnych.
Awatar użytkownika
sindar
Wskaż do odpowiedzi
Administrator
Administrator
Expert
Expert
Posty: 7367
youtube Warszawa
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: No właśnie? Który?

Czas zmian seriale-asd

Post autor: sindar »

obrazek

Wygląda na to, że forum ma jednak szansę przetrwać, jednakże wymagało to będzie istotnych zmian związanych z jego funkcjonowaniem, gdyż nie da się kontynuować pewnych rozwiązań wdrożonych niegdyś przez nieodżałowanego asd. Potraktujmy ten wątek jako miejsce dyskusji na te tematy - jako zaczątek mamy cenne uwagi Trafa w tym wątku: https://seriale-asd.eu/viewtopic.php?f=49&t=9581#p119476 oraz wstępne przemyślenia dziobaka, którymi na razie podzielił się na priv, ale myślę, że w wolnej chwili podzieli się nimi też w tym wątku.
Rysiek91
Wskaż do odpowiedzi
witam
witam
Posty: 1
Rejestracja: 09 marca 2021, 10:23
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: New Amsterdam
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Rysiek91 »

Bardzo ciekawe forum pozdrawiam
Awatar użytkownika
Traf
Wskaż do odpowiedzi
Techniczny
Techniczny
sprawdź mnie
sprawdź mnie
Posty: 628
Rejestracja: 04 marca 2021, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: Gra o tron
Lokalizacja: Opole

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Traf »

Niewielu dyskutantów, ale może po prostu pozostali forumowicze są zbyt nieśmiali, by mieć swoje zdanie na temat propozycji zmian...
Dużo jeszcze zostało czasu do namysłu? Chodzi o to, by osoba mająca zmian dokonać, nie robiła tego pod presją czasu, wiadomo bowiem, że co nagle to po diable ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Macmax40
Wskaż do odpowiedzi
większość oglądam
większość oglądam
Posty: 960
Rejestracja: 17 października 2016, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: Rodzina Soprano

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Macmax40 »

Trzymam kciuki żeby się udało, fajnie, że pojawił się Traf, dziobak i inne osoby, które mają pojęcie i chęć zrobić coś dobrego dla społeczności serialowej w starym stylu. Wielkie ukłony i podziękowania.
Awatar użytkownika
dendrocopos
Wskaż do odpowiedzi
znam się
znam się
Posty: 166
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:57
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: The Office (USA)
Grupa: The Queen

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: dendrocopos »

myślę, że wystarczy popatrzeć na daty i liczby userów i zostawić tylko te najbardziej i najczęściej odwiedzane elementy portalu, resztę ewentualnie później dobudować. Forma graficzna? Cóż, ta jest dobra ale do każdej innej też wszyscy przywykniemy zapewne.
Awatar użytkownika
dziobak
Wskaż do odpowiedzi
seriale znam jak kieszeń
seriale znam jak kieszeń
Posty: 524
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 13:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: dziobak »

Wstępne przemyślenia dziobaka są takie (z małymi uzupełnieniami) :)

"Zapomniałem o tym portalu (w sensie - jak tu kiedyś wchodziłem po raz pierwszy to widziałem, a potem używałem wyłącznie forum). Tak jak jestem na forum, to używam tylko forum. Dopiero kiedy Traf o tym napisał, to zaskoczyłem, że jest coś takiego (jak ta dodatkowa część portalowa z bazą seriali).
Teraz dalej, nie wiem, jaki był pomysł na to miejsce, ale może to dobry czas, żeby to przemyśleć. Z takich zewnętrznych baz serialowych (jaki serial, opis, ile odcinków itp.) korzystam głównie z thetvdb.com i themoviedb.com. (...) Tam jest masa freelancerów, którzy te bazy napełniają, a liczba serialów (produkowanych) stale wzrasta. Pytanie, czy dublowanie tego (a tamte bazy mają często wersje polskie opisów) ma aktualnie sens? Może lepiej skupić się na forum + jakaś integracja z thetvdb (bo to co aktualnie jest do dodawania nowej pozycji mocno zniechęca - zamiast tego marzy mi się coś, co wymaga tylko ID z thetvdb i już, zaciągnie się samo jakieś ogólne info z linkiem, a reszta to jakieś ewentualne uzupełnianie o język polski) ?"

Kilka dodatkowych, luźnych rzeczy:
- seriali powstaje aktualnie bardzo dużo, raczej nie ma możliwości produkowania nowinek o wszystkim, co jest w planach albo wychodzi. Wydaje mi się, że w związku z tym wszelka baza (o charakterze ogólnym) byłaby z zasady wybiórcza i niekompletna, więc pytanie po co miałaby być?
- wyklarowała się od pewnego czasu ciekawa formuła na forum - użytkownicy piszą o tym co obejrzeli, bądź co ciekawego powstaje (albo ma być) wg swojej własnej oceny. Czasem miała miejsce dyskusja odnośnie nawet takich planów serialowych. Wydaje mi się, że dla mniejszego grona taka formuła jest lepsza. Można ewentualnie zastanowić się nad jakąś modyfikacją struktury forum, żeby lepiej użytkownikom służyła (tak na szybko, może warto wydzielać podfora na poszczególne lata?)
Awatar użytkownika
Traf
Wskaż do odpowiedzi
Techniczny
Techniczny
sprawdź mnie
sprawdź mnie
Posty: 628
Rejestracja: 04 marca 2021, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: Gra o tron
Lokalizacja: Opole

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Traf »

Baza seriali jest o tyle potrzebna, by nie dublować już dodanych seriali...
Można jednak funkcjonować bez niej- po prostu trzeba będzie w wyszukiwarce wpisywać nazwę serialu i sprawdzać, czy będzie wynik.
To jest trochę mniej wygodne i tyle.
Nadal nie wiadomo, ile czasu zostało na pojęcie decyzji- patrząc po sobie, to mi by wystarczył jeden dzień na aktualizację skryptu, ale zabawa z resztą byłaby dłuższa i może nawet tydzień by nie wystarczył.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sindar
Wskaż do odpowiedzi
Administrator
Administrator
Expert
Expert
Posty: 7367
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: No właśnie? Który?

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: sindar »

Serwer jest do 13.04 - czyli teoretycznie nieco ponad miesiąc, ale po lutym sądząc, niedługo może się wyczerpać transfer na ten miesiąc. Więc skoro mamy teraz szczęśliwie dwóch ekspertów - może warto połączyć Wasze siły i nawiązać kontakt poza forum (jakieś FB?)?

Z utratą bazy byłoby nieco szkoda - bo jest sporo fajnych rzeczy sprzed lat paru czy nastu, asd w oparciu o to tworzył kalendarze czy rankingi najlepszych seriali naszego portalu. Pewnie to się faktycznie przeżyło przez serialowy zalew, sam przyznam ponowne, że dodawanie do niej seriali jest już upierdliwe nawet dla mnie, ale może w jakiejś formie dałoby się to zachować jako jakieś archiwum? Obecnie więcej wpisów przeglądam na forum - sam głównie korzystam z wyszukiwania, ewentualnie przeglądania forum po kategoriach.
Awatar użytkownika
dziobak
Wskaż do odpowiedzi
seriale znam jak kieszeń
seriale znam jak kieszeń
Posty: 524
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 13:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: dziobak »

Co do dublowania seriali, to wystarczy prosta tabela z IMDb ID (albo TheTVDb ID), co pewnie można wygenerować z aktualnej bazy. I sprawdzać z automatu przy zakładaniu nowego posta "serialowego" (plus uzupełniać o nowe pozycje przy tworzeniu).
Awatar użytkownika
sindar
Wskaż do odpowiedzi
Administrator
Administrator
Expert
Expert
Posty: 7367
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: No właśnie? Który?

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: sindar »

Pewnie tyle by wystarczyło.
Awatar użytkownika
Lubec
Wskaż do odpowiedzi
Moderator
Moderator
Expert
Expert
Posty: 6065
Rejestracja: 05 sierpnia 2011, 12:42
Płeć: Mężczyzna
Grupa: (XviD asd)
Lokalizacja: SKP/Wawa
Kontakt:

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Lubec »

Dla mnie jakąś forma bazy seriali była by mile widziana. Sam dodawałem kilka seriali internetowych i do tego dość niszowych, że trudno było jakiekolwiek szczegółowe informacje znaleźć.
Nie chciałbym, żeby baza seriali zniknęła całkowicie, bo była ona jednym z fundamentów naszego forum (poza możliwością pobrania seriali w formacie (XviD asd)) i czasami można było tam znaleźć seriale, których nie było nigdzie indziej... choć czasy i dostęp do informacji się zmieniły.
Awatar użytkownika
Traf
Wskaż do odpowiedzi
Techniczny
Techniczny
sprawdź mnie
sprawdź mnie
Posty: 628
Rejestracja: 04 marca 2021, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: Gra o tron
Lokalizacja: Opole

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Traf »

@sindar Skoro mechanizm dodawania nowych seriali jest skomplikowany, to chyba trzeba by go zmienić. Nie wiem tylko, czy jest on autorskim rozwiązaniem ASD, czy może korzystał z oficjalnej modyfikacji. Oficjalne modyfikacje przeszły jakiś czas temu lifting stając się rozszerzeniami i dużo modyfikacji ma swój odpowiednik w rozszerzeniach, które są nadal wspierane. Jeśli to jednak jest modyfikacja autorska, będzie trudniej ją zaktualizować i dodatkowo poprawić mechanizm dodawania nowych pozycji.
Może lepiej to wszystko podzielić i zrobić subdomenę dla bazy seriali. To rozwiązanie spowodowałoby, że nawet nieaktualna baza seriali nie wpływałaby na funkcjonowanie forum...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nazgul
Wskaż do odpowiedzi
sprawdź mnie
sprawdź mnie
Posty: 659
Rejestracja: 15 maja 2015, 14:34
Płeć: Kobieta
Ulubiony Serial: Grey's Anatomy
Grupa: Project Haven
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Nazgul »

Ja też uważam, że szkoda by było bazy seriali - za każdym razem, gdy ktoś pyta o dobre seriale, odsyłam go na forum, bo sama tu trafiłam dzięki nieodżałowanemu blogowi serialebrytyjskie.pl i poczułam się jak dziecko, obrzucone prezentami ;) Jeśli coś trzeba dorzucić na serwer czy co - piszcie bez wahania.
Make a plan. Set a goal.
Work toward it.
But every now and then,
look around, drink it in... 'cause this is it.

It might all be gone tomorrow.
Awatar użytkownika
Traf
Wskaż do odpowiedzi
Techniczny
Techniczny
sprawdź mnie
sprawdź mnie
Posty: 628
Rejestracja: 04 marca 2021, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: Gra o tron
Lokalizacja: Opole

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Traf »

Czekam na wypowiedź administracji w sprawie decyzji, jak kadra widzi przyszłość forum.
Ja proponuję następujący plan działania.
1.Wybranie wykonawcy (@dziobak jest tu predysponowany ze względu na to, że jest zasiedziałym forumowiczem).
2a. Ewentualna zmiana serwera, czyli hostingu.
2b. Utworzenie takiej subdomeny:
http (lub lepiej) https://forum.seriale-asd.pl
3. Przeniesienie tam całego forum w zaktualizowanej formie, bez bazy seriali.
4. Zamknięcie dla gości adresu http:/seriale-asd.pl
5. Powolna praca nad stworzeniem działającej bazy seriali, która zajmie docelowo adres http (raczej https) //seriale-asd.pl

Podpowiem, że subdomenę można zrobić w każdej chwili i będzie to najlepsze miejsce do sprawdzenia, co się da, a czego się nie zrobić w sprawie może nawet pełnej aktualizacji forum połączonego z bazą seriali, a jeśli aktualizacja wszystkiego razem napotka trudności, to na subdomenie zostawić samo forum...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mr.hydro
Wskaż do odpowiedzi
oglądam prawie wszystko
oglądam prawie wszystko
Posty: 1146
Rejestracja: 21 marca 2015, 09:39
Płeć: Mężczyzna

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: mr.hydro »

utowrzenie subdomeny dobry pomysł i migracja danych i powolna praca nad bazą.
Ja tutaj wspomnę, ze najwazniejsza czescia tego forum jest Quiz :P
Awatar użytkownika
mr.hydro
Wskaż do odpowiedzi
oglądam prawie wszystko
oglądam prawie wszystko
Posty: 1146
Rejestracja: 21 marca 2015, 09:39
Płeć: Mężczyzna

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: mr.hydro »

Traf i Dziobak najbardziej obryci w temacie. musimy i posluchac .
Mozna powiedziec , ze spadli z nieba . :ok
Awatar użytkownika
Nazgul
Wskaż do odpowiedzi
sprawdź mnie
sprawdź mnie
Posty: 659
Rejestracja: 15 maja 2015, 14:34
Płeć: Kobieta
Ulubiony Serial: Grey's Anatomy
Grupa: Project Haven
Lokalizacja: Land of Mordor

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Nazgul »

Tak na zupełnym marginesie to napiszę, że wzrusza mnie ta walka o dziedzictwo Asd (no co zrobię, jestem taka uczuciowa kobieta ;) )
Make a plan. Set a goal.
Work toward it.
But every now and then,
look around, drink it in... 'cause this is it.

It might all be gone tomorrow.
Awatar użytkownika
sindar
Wskaż do odpowiedzi
Administrator
Administrator
Expert
Expert
Posty: 7367
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: No właśnie? Który?

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: sindar »

Może mnie to aż tak nie wzrusza, ale milej się jakoś zrobiło... :)

Propozycja Trafa do mnie przemawia - ale szczerze - za wiele o tych sprawach nie wiem, więc zatem chyba czekamy, by dziobak zdradził ze swojej strony nieco więcej. :)
Awatar użytkownika
Traf
Wskaż do odpowiedzi
Techniczny
Techniczny
sprawdź mnie
sprawdź mnie
Posty: 628
Rejestracja: 04 marca 2021, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: Gra o tron
Lokalizacja: Opole

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: Traf »

@sindar Robicie coś z dziobakiem, czy temat stanął?
Nie to, że coś, ale skoro moja propozycja ci odpowiada, to działaj. ⏰
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sindar
Wskaż do odpowiedzi
Administrator
Administrator
Expert
Expert
Posty: 7367
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Serial: No właśnie? Który?

Re: Czas zmian seriale-asd

Post autor: sindar »

@dziobak, dasz znać, co i jak?
Czasu już faktycznie za dużo nie zostało, za chwilę przyjdzie faktura.

Szybka odpowiedź


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości