Strona 1 z 1
[mini] Field of Blood,The
: 10 czerwca 2012, 14:02
autor: asd
[mini] Field of Blood,The
David Morrissey, Peter Capaldi, Jonas Armstrong i Jayd Johnson to specjaliści od mrocznych i fascynujących thrillerów kryminalnych. Tym razem zabrali się za adaptację bestsellerowej powieści Denise Mina.The Field of Blood to dramat kryminalny, którego akcja rozgrywa się w 1982 roku i koncentruje się na dziennikarce Paddy Meehan (Jayd Johnson), i copywriterze w redakcji gazety Glasgow.
Paddy utknęła w niemal wyłącznie zdominowane przez mężczyzn świecie. W świecie pełnym cynizmu i ograniczonych możliwości. By zrealizować swoje marzenia i wybić się w tym szowinistycznym świecie musi uparcie walczyć o swoją karierę. Okazją wydaje się być sprawa porwania i brutalnego morderstwa Briana. Jednak sprawa sięga daleko głębiej niż się to na początku wydawało - dla ambitnej Paddy, to życiowa szansa, ale czy koszt rozwikłania sprawy nie będzie za duży dla jej życia osobistego?
Będą chętni na oglądanie?
Re: [mini] Field of Blood,The
: 10 czerwca 2012, 15:15
autor: nova.nike
Trailer nie od serialu.
Co do serialu to oglądałam jakiś czas temu, ale raczej nie zapamiętałam jakoś szczególnie więc chyba nie był super rewelacyjny, ale i raczej się nie wynudziłam. Fajnie było powrócić do klimatu z Life on Mars.
Re: [mini] Field of Blood,The
: 13 czerwca 2012, 13:57
autor: asd
Oba odcinki już gotowe - zapraszam do oglądania - w końcu to serial z UK.
Re: [mini] Field of Blood,The
: 17 lipca 2012, 21:42
autor: grego1980
Pozycja godna obejrzenia ale bez szału. Historia jakich wiele w brytyjskich serialach. Dobrze zrealizowany ale nie wysuwający się jakoś przed szereg.
Re: [mini] Field of Blood,The
: 13 sierpnia 2013, 11:35
autor: grego1980
No i mamy drugi sezon.
Re: [mini] Field of Blood,The
: 19 listopada 2013, 11:26
autor: delta1908
Obejrzałem oba mini-sezony w ciągu weekendu i na tyle przypadł mi do gustu, że od razu sięgnąłem po książkowy pierwowzór (już jestem w połowie). W książce lepiej/bardziej zarysowane jest tło społeczno-obyczajowe, niesnaski między protestantami a katolikami (w końcu to Glasgow lat 80.), co jest jej bardzo mocnym atutem. W serialu nacisk położono bardziej na śledztwo i problemy głównej bohaterki z nadwagą, co czyni go produkcją bardziej rozrywkową, podczas gdy książka, mimo iż jest to kryminał, ma wydźwięk bardziej społeczny, a humor, gdy się już pojawia, jest o czarnym zabarwieniu.
Według mnie zarówno serial jak i książka, mimo że jeszcze nie skończyłem czytać (aczkolwiek idę jak burza

), są godne polecenia.